Anasayfa » Matematik

Matematik

Sadece KPSS’de değil ÖSYM tarafından yapılan diğer sınavlarda da öğrencilerin en çok zorlandığı ders olan Matematikte sizler için hazırladığımız ders notları ve online sınavlar ile KPSS matematiği sizin için artık bir korku değil. Sınav esnasında matematik dersinden 30 soru sorulmakta olup bunlarda 3-4 tanesi geometri konularından diğerleri ise ağırlıklı olarak temel matematik bilgisi ile problem çözme yeteneği ve sayısal mantık kurma konularından gelmektedir. KPSS’de birçok öğrenci önyargılarından dolayı matematik sorularnı yapamadığı için sınavın sonucuna en fazla etki eden derstir.

uslu-sayilar-featured-image

Üslü Sayılar

Üslü sayılar konusu ile ilgili hazırladığımız özet bilgiler ile matematik derslerimize devam ediyoruz. Faydalı olması dileğiyle. 5/5 (1) Değerlendirme Bu içeriğe kaç yıldız verirsiniz ?

Devamını Oku »
mutlak-deger-fetaured-image

Mutlak Değer

Merhaba arkadaşlar bu dersimizde hep beraber mutlak değer konusunu inceleyeceğiz. Faydalı olması dileğiyle.. 5/5 (2) Değerlendirme Bu içeriğe kaç yıldız verirsiniz ?

Devamını Oku »
faktoriyel-featured-image

Faktöriyel

Gerek işlemlerde gerek ise permütasyon ve kombinasyon problemlerinde sıkça kullanılan faktöriyel konusu ile matematik derslerimize devam ediyoruz. 5/5 (3) Değerlendirme Bu içeriğe kaç yıldız verirsiniz ...

Devamını Oku »
sayi-sistemleri-featured-image

Sayı Sistemleri

Bu dersimizde basamak kavramı ve taban aritmetiği konularını işleyeceğiz. Faydalı olması dileğiyle. 4.67/5 (3) Değerlendirme Bu içeriğe kaç yıldız verirsiniz ?

Devamını Oku »